Książki na święta dla rodziców

Jeśli w Twoim domu od zawsze były książki, a kulturę czytania wyssałeś z mlekiem matki, nowa książka to będzie zawsze trafiony prezent dla rodziców na świętaOto kilka propozycji, które mogą przypaść im do gustu.

Polowanie na Escobara

“Polowanie na Escobara” Marka Bowdena to historia ujęcia słynnego barona narkotykowego, Pablo Escobara, który w latach dziewięćdziesiątych posiadał majątek o wartości 30 miliardów dolarów. Jego gangsterskie życie pełne wystawnych przyjęć, kobiet i skorumpowanej policji, obfituje w anegdoty. Bezkarność z jaką rozwijał narkotykowe imperium musiała w końcu się skończyć, a jego podczas ucieczki wstrząsnęła całym światem. Życie Escobara zainspirowało nawet twórców filmowych, którzy wykreowali popualrny serial “Narcos”, a sama książka pozwala poznać więcej szczegółów jego działalności i impasu, do jakiego dotarły w pewnym momencie służby specjalne.

Jeździec Miedziany

“Jeździec Miedziany” Paulliny Simons to pierwsza część poruszającej historii miłosnej, która może spodobać się mamom. Tatiana i Aleksander zakochują się w sobie w najmroczniejszych czasach. Ich miłość rozkwita podczas drugiej wojny światowej w oblężonym Leningradzie, gdzie Niemcy bombardują magazyny z żywnością, a zimą jedzenie dostarczane jest przez zamarznięte jezioro Ładoga. Dookoła ludzie umierają z głodu, ale Aleksander nie pozwoli na to, aby ukochana i jej rodzina, zginęli w ten sposób. Gehenna trwała 900 dni, od grudnia 1941 roku do 1944 roku, ale to nie koniec miłosnej historii. Na czytelniczki czekają kolejne dwie części, czyli “Tatiana i Aleksander”, a także “Ogród Letni”.

Jedz, módl się, kochaj

“Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert to historia autorki, czyli kobiety, która przed trzydziestymi urodzinami miała wszystko, o czym marzą kobiety. Była żoną, miała wspaniały dom i dobrą pracę, ale nadal nie była szczęśliwa. Po rozwodzie, walce z depresją i nieszczęśliwą miłością postanowiła, że znów będzie szczęśliwa. Książka może stać się inspiracją dla ludzi w każdym wieku i na różnych etapach w życiu. Szybko stała się bestsellerem i doczekała świetnej ekranizacji z Julią Roberts w roli głównej.